DDoS koruması

Herhangi bir saldırı, altyapınızın kullanılabilirliğini tehlikeye atarak kullanıcılarınıza ve müşterilerinize sunulan hizmetin kesintiye uğramasına veya başarısız olmasına yol açabilir. Ücretsiz Anti-DDoS koruma hizmetimiz, altyapınızın 20+ Tbps ağ kapasitesi ile desteklenir ve paket analizi, paket azaltma ve sunucu trafiğini vakumlama gibi farklı tekniklerin bir kombinasyonunu kullanarak altyapınızın sürekli olarak erişilebilir kalmasını sağlar.

Saldırıları belirlemek için yönlendiriciler tarafından gönderilen ve algılama çözümlerimiz tarafından analiz edilen ağ akışını kullanırız. Her yönlendirici gerçek zamanlı olarak 1/2000 trafiğin bir özetini gönderir. Çözümümüz bu özeti analiz eder ve saldırı imzalarıyla karşılaştırır. Karşılaştırma olumluysa, azaltma birkaç saniye içinde kurulur. Analiz edilen imzalar, aşağıdakiler gibi belirli bir paket türünde "saniyedeki paket sayısı" (Pps, Kpps, Mpps, Gpps) veya "saniye başına bayt" (Bps, Kbps, Mbps, Gbps) cinsinden trafik eşiklerine dayanır.

Oyun Koruması

Oyun ve e-spor endüstrileri, özellikle dağıtılmış hizmet reddi saldırılarına karşı hassas bir konumda bulunmaktadır. Barındırma sağlayıcıları tarafından sunulan koruma çözümleri, genellikle Kullanıcı Veri Birimi Protokolü (UDP) gibi oyunlar ve ses sunucularının sıklıkla kullandığı protokollere yönelik saldırılarda karşılaşılan yoğunluk ve sıklık karşısında sınırlı kapasiteye sahip olabilir. Bu müşterilerin güvenliğini sağlamak için, oyun sunucularına özel olarak uyarlanmış bir Anti-DDoS koruması geliştirdik. Aşağıda uyumlu oyunlar ve uygulamaların listesini bulabilirsiniz:

GTA 5, Minecraft, Rust, Half-life, Team Fortress Classic, Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Source, Half-life Deathmatch Classic, Half-life 2, Half-life 2: Deathmatch, Day of Defeat, Day of Defeat : Source, Left 4 Dead, Left 4 Dead 2, Team Fortress 2, Counter-Strike : Global Offensive, Garry's Mod, Grand Theft Auto, San Andreas Multiplayer SA:MP, Multi Theft Auto San Andreas MTA:SA, Minecraft pocket edition, Minecraft, ARK : Survival Evolved, RUST, Teamspeak, Mumble.

Oyununuza özel DDoS koruması

Saldırılara karşı en üst düzeyde koruma sağlamak amacıyla, en popüler oyun platformlarının (Counter Strike, TeamFortress, Minecraft) ve iletişim modüllerinin (TeamSpeak ve Mumble) çalışma prensiplerini titiz bir şekilde analiz ediyoruz. Hem laboratuvar ortamında hem de gerçek kullanıcı testlerini kullanarak, bu uygulamaların güvenlik açıklarını inceliyor ve çeşitli saldırı stratejilerini belirliyoruz. Bu tersine mühendislik çalışmaları, her büyük oyun ailesi için özelleştirilmiş bir koruma sağlamalarını mümkün kılıyor. Her aile için, kullanıcılar tarafından tek bir tıklama ile içeri ve dışarı geçen yasa dışı trafiği filtrelemek için dağıtılabilen bir profil veya önceden tanımlanmış bir grup kural geliştiriyoruz, özellikle UDP bağlantı noktalarına yönelik olarak.

İki Yönlü Azaltma

Her türlü saldırıya karşı, sunucularla sıkı bir entegrasyona sahip ve doğrudan Arbor donanımına entegre edilmiş özel bir yanıt mekanizması geliştirdik. Büyük bir inovasyon olan bu mekanizma, gelen ve giden trafiği analiz ederek meşru istekleri daha iyi belirleme yeteneğine sahiptir. Makineye bağlanan gerçek istemcileri zararlı saldırılardan ayırt etme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle, Anti-DDoS OYUN, TCP/IP ve UDP paketleri için bir önbellek ve filtre rolü oynamaktadır.